طراحی و ساخت انواع فیلتراسیون و غبارگیرهای صنعتی

شرکت شکوفا صنعت پویا با هدف گسترش فعالیت های خود در حوزه های محیط زیستی و کنترل آلایندگی و با توانسته است در راستای پیشرفت و توسعه میهن عزیزمان در این حوزه، گام های موثری بردارد. این شرکت با افزودن برخی از تجهیزات و ماشین آلات ساخت قطعات کلیدی مهم، آمادگی طراحی، مهندسی، تامین، نصب و راه اندازی این تجهیزات را بر پایه ی متکی بر دانش به روز این حوزه در دنیا و اتکا به توانایی های داخلی در کنار کیفیتی کم نظیر در کشور و مناطق برون مرزی دارد.
در این راستا با توجه به تجربه وسیع ساخت قطعات خاص و ویژه صنعتی طی سالهای گذشته، تلاش این شرکت ایجاد تفاوت متمایز کننده در ارائه خدمات مهندسی و ساخت قطعات و تجهیزات فیلتراسیون و غبارگیری نسبت به روش های سنتی و مرسوم فعلی می باشد و برای رسیدن به این اهداف، حضور کارشناسان مجرب، شرکت های صاحب نام بین المللی و انتقال دانش فنی آن از الزامات تعریف شده بوده و کلید تمایز تعریف شده فوق در دستان باوریست که "متعهد بودن در ارائه کیفیت مطابق با مستندات به روز طراحی و اغماض ناپذیری در کیفیتی پایین تر از آنچه باید" را به رخ می کشد.

محصولات و خدمات در حوزه فیلتراسیون و غبارگیرهای صنعتی

طراحی و ساخت الکتروفیلترهای (ESP) راندمان بالا در صنایع مختلف

الکتروفیلتر ها (ELECTROSTATIC PRECIPITATOR) از جمله کاربردی ترین و سخت قامت ترین تجهیزات غبارگیر در صنایع مختلف به شمار می روند که قابلیت کارکرد در شرایط مختلف را دارند. این نوع از سیستم های غبارگیر در مواردی که استفاده از سایر سیستم ها مقرون به صرفه و یا امکان پذیر نمی باشد، توصیه می گردد.
مزایا:
- اقتصادی بودن هزینه تامین
- هزینه های پایین بهره برداری، تعمیر و نگهداری
- بازدهی مطلوب غبارگیری تا میزان 20 mg/Nm3 و گاها کمتر
- Heavy Duty برای کاربردهای دشوار صنعتی
- فضای اشغالی کمتر با تکنولوژی جذب بالا

صنایع مورد استفاده الکتروفیلترها:

صنایع سیمان ، مس، آلومینا، فولاد سازی، گندله سازی، چوب و کاغذ، کوره های سوخت زباله، معادن روی، زینک، کروم، نیکل و غیره.

شرح کار الکتروفیلترها:

ایجاد میدان الکتریکی قوی بین الکترود ها (قطب منفی) و صفحات جدا کننده متصل به زمین (قطب مثبت) سبب می شود ذرات ورودی پس از باردار شدن (طی عمل یونیزه شدن " کرونا") بر روی صفحات جدا کننده جذب گردند. سپس با اعمال نیروی مکانیکی مورد نظر، غبار های جمع آوری شده بر روی سطح صفحات جذب (Dust Cake) بر اثر نیروی وزن، در قیف تحتانی (Hopper) ریخته و توسط سیستم های انتقال غبار جا به جا می گردند.

طراحی و ساخت فیلترهای کیسه ای

فیلترهای کیسه ای نوعی از سیستم غبارگیر می باشد که ذرات موجود در گاز غبار دار کاربردهای مختلف را پشت نسوج پارچه (Filter Bag) جمع آوری می کند. این غبارگیر ها دارای کیسه های با جنس پارچه ها دارای مشخصات متنوع که انتخاب جنس آن بسته به کابرد آن بسیار مهم هستند، می باشند. فیلترهای کیسه ای به جهت فیلتراسیون و پالایش انواع گازها محتوی ذرات با خواص و اندازه های مختلف با هدف دستیابی به راندمان بسیار بالا در تمیزکاری به کار می روند که در صورت طراحی بهینه راندمان غبارگیری در حد بسیار مطلوبی افزایش می یابد.

مزایا:

- وزن ساخت کمتر
- اشغال حداقل فضا در صورت استفاده از تکنولوژی کیسه های بلند
- خروجی غبار تا میزان 5 mg/Nm3
- قابلیت اطمینان بالاتر نسبت به سایر روشها

صنایع مورد استفاده:

صنایع سیمان، معادن، فولاد، مس، نساجی، آلومینیوم، صنایع غذایی و کلیه صنایع تولیدی کوچک و بزرگ

طراحی و ساخت فیلترهای هیبریدی (Hybrid Filter) در صنایع مختلف

این تجهیزات که ترکیبی از الکتروفیلتر و فیلتر های کیسه ای می باشد، برای صنایعی که سطح بازدهی بسیار بالا نیاز دارند و یا اینکه به دلایل ضوابط زیست محیطی نیاز به بهینه سازی سیستم غبارگیر فعلی بدون تغییر Foot Print خود را دارند، پیشنهاد می شود.
در این تجهیز از دو روش غبارگیری در جذب ذرات استفاده می شود. ذرات بزرگ تر توسط الکترو فیلتر و ذرات کوچکتر نیز توسط فیلتر کیسه ای جذب می شوند که استفاده از این امر سبب افزایش بازدهی نسبی سیستمهای غبار گیری در مقایسه با هزینه اجرا می شود.
استفاده از فیلتر های هیبریدی سبب افزایش طول عمر تجهیزات بگ فیلتر(کیسه و سبد) نیز خواهد شد.